Bemowodental

Implantologia

Implantologia stomatologiczna jest jedną z metod odbudowy utraconych zębów. Implanty zębów mogą być wykorzystywane zarówno do odbudowy pojedynczych braków, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Implanty pełnią rolę bazy dla stałych uzupełnień protetycznych, które charakteryzują się doskonałym efektem wizualnym oraz dużym komfortem użytkowania i trwałością.To sprawia, że implantologia stomatologiczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów niezależnie od wieku oraz przyczyny utraty zębów naturalnych.

Implanty zębów

Implanty zębów to przede wszystkim tytanowe wszczepy, które stosuje się w stomatologii z sukcesami już od kilkudziesięciu lat. Wszczepy zastępują korzenie zębowe tworząc bazę pod wypełnienia protetyczne. W zależności do preferencji oraz możliwości finansowych pacjenci protetyczni mogą wybierać spośród ceramicznych oraz cyrkonowych koron zębowych, które w pełni odtwarzają wygląd oraz funkcje utraconych zębów naturalnych.

Pojedyncze implanty stosuje się w sytuacji, w której uzupełnienia wymaga brak pojedynczego zęba. U pacjentów, u których występują bardziej liczne braki w uzębieniu stosuje się od dwa lub trzy implanty wszczepiane w odpowiednich odległościach od siebie, co umożliwia odbudowę nawet do ośmiu utraconych zębów. Działanie to jest możliwe dzięki możliwości osadzenia na kilku implantach mostu stomatologicznego. W przypadku całkowitego bezzębia na kilku implantach można osadzić most stanowiący protezę stałą całego łuku zębowego. Przy pomocy implantów możemy uzupełniać braki zarówno w górnym, jak i dolnym łuku zębowym.

Co sprawia, że implanty to najlepsza alternatywa w dziedzinie protetyki?

Tradycyjna protetyka zębowa opiera się na uzupełnieniach ruchomych oraz uzupełnieniach protetycznych stałych mocowanych do zębów naturalnych. Uzupełnienia ruchome często powodują dyskomfort podczas spożywania posiłków, a nawet mówienia – z czasem protezy odkształcają się, co uniemożliwia ich stabilne przytwierdzenie do podniebienia i dziąseł. Uzupełnienia oparte o zęby naturalne stanowią dla nich dodatkowe obciążenie. W przypadku mostów osadzanych na oszlifowanych zębach już samo szlifowanie powoduje ingerencję i naruszenie zębów zdrowych. Dodatkowo zęby te są obciążone podczas żucia, co w konsekwencji może doprowadzić od ich przedwczesnej utraty. Korony zębowe oraz mosty osadzane na implantach nie wymagają poważnej ingerencji w naturalne, zdrowe uzębienie i nie obciążają go. To czyni je zarówno komfortowymi, jak i bezpiecznymi w użytkowaniu.

Implanty Bemowo

Implantologia to jedna ze specjalności gabinetu stomatologicznego BemowoDental Clinic. Nasz profesjonalizm w tym zakresie potwierdza zainteresowanie pacjentów nie tylko z dzielnicy Bemowo, ale również z terenu całego miasta Warszawa. W gabinecie stomatologicznym BemowoDental Clinic implantologia stomatologiczna jest obszarem ścisłej współpracy chirurga stomatologa oraz stomatologa protetyka – dwóch specjalistów, którzy w oparciu o precyzyjne diagnozowanie obrazowe tak planują proces leczenia, żeby w możliwie jak najkrótszym czasie przywrócić pacjentom utracone wraz z zębami naturalnymi funkcje aparatu żucia oraz estetykę uśmiechu.

Implantologia – zaufaj najlepszym

Pacjentów z terenu miasta Warszawa zainteresowanych możliwością rozpoczęcia leczenia implantologicznego zapraszamy do gabinetu stomatologicznego BemowoDental Clinic. Dysponujemy nowoczesną aparaturą diagnostyczną oraz w pełni wyposażonymi gabinetami stomatologicznymi. Nasza klinika współpracuje wyłącznie z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z dziedziny implantologii zębowej, co przekłada się na wysoką skuteczność zabiegów i zadowolenie pacjentów. Zapraszamy!