Bemowodental

➥ Zarezerwuj termin na konsultację ortodontyczną ☎ : 609 857 857 

Ortodonta dziecięcy Warszawa – zdrowe i równe zęby Twojego dziecka

Ortodonta dziecięcy Warszawa – zdrowe i równe zęby Twojego dzieckaOrtodonta dziecięcy to specjalista zajmujący się diagnostyką, prewencją i leczeniem wad zgryzu oraz innych problemów związanych z układem stomatologicznym u dzieci i młodzieży. Głównym celem lekarza jest zapewnienie zdrowego rozwoju jamy ustnej, zębów i szczęki u najmłodszych pacjentów. Praca ortodonty dziecięcego wymaga nie tylko fachowej wiedzy z zakresu ortodoncji, ale także umiejętności nawiązywania dobrego kontaktu z dziećmi oraz ich rodzicami.

Klinika Bemowo Dental znajduje się na warszawskim Bemowie i oferuje usługi ortodoncji dziecięcej dla najmłodszych. W naszym gabinecie dbamy przede wszystkim o to, aby maluchy mogły czuć się komfortowo, gdyż zależy nam na tym, aby zminimalizować stres, związany z wizytą.

Ortodonta dziecięcy – czym się zajmuje?

Ortodoncja kojarzy się przede wszystkim z leczeniem wad zgryzu i nierówności zębów. Wśród najczęstszych problemów, z jakimi stykają się ortodonci dziecięcy, znajdują się zaburzenia okluzji zębów, krzywizny zębów, wady w rozwoju szczęki, a także problematyka związana z utrzymaniem zdrowia jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. 

Do ortodonty dziecięcego warto wybrać się po raz pierwszy, kiedy maluch skończy 3 lata. Na tym etapie lekarz może już ocenić stan jamy ustnej i sprawdzić, czy u dziecka występują jakieś wady zgryzu i rozwoju szczęki, którymi warto byłoby się zająć. Często zdarza się, że u małych dzieci występują nieprawidłowości, które można naprawić, zmieniając nawyki. Takie postępowanie będzie jednak skuteczne tylko wtedy, gdy wady zostaną odpowiednio szybko zdiagnozowane. Jeżeli zmiany będą daleko posunięte, zazwyczaj konieczne jest wprowadzenie leczenia ortodontycznego, polegającego na stosowaniu aparatu nazębnego. U mniejszych dzieci najczęściej stosuje się aparat ruchomy, zakładany głównie na noc i kilka godzin w środku dnia. Lekarz zaleci też odpowiednią profilaktykę przeciwpróchnicową, która stanowi ważny krok w zapobieganiu wadom zgryzu.

W przypadku dzieci starszych, powyżej 12 roku życia (gdy już wszystkie zęby będą stałe), można już stosować aparaty stałe. Cały proces terapii ortodontycznej ustalany jest przez specjalistę, który dobiera metodę działania, według niego najlepszą dla indywidualnego przypadku.

Dobry ortodonta dziecięcy Warszawa Bemowo

W klinice Bemowo Dental na warszawskim Bemowie przyjmuje ortodonta dziecięcy, oferujący indywidualne podejście wszystkim małym pacjentom. W naszej klinice każdy może liczyć na profesjonalne przyjęcie i miłą atmosferę. Nasi ortodonci to wykwalifikowani specjaliści, którzy wyróżniają się dobrym podejściem do dzieci. Nasz gabinet jest bardzo dobrze wyposażony, dzięki czemu możemy przeprowadzać kompleksową diagnostykę i wprowadzać nowoczesne metody korekcji zgryzu. Ortodonta dziecięcy przyjmuje pacjentów nie tylko z Bemowa, ale z całej Warszawy i okolic. Jeżeli poszukujesz dobrego ortodonty dziecięcego, możesz zapisać się na wizytę do kliniki.