Bemowodental

Usuwanie ósemki

usuwanie ósemek warszawa Zęby mądrości pomimo swojej potocznej nazwy zazwyczaj dostarczają więcej zmartwień niż korzyści. Niektórzy decydują się na usuwanie ósemki profilaktycznie, dla innych jest to element leczenia ortodontycznego, lecz najczęściej zabieg przeprowadza się ze względu na medyczne wskazania. Bez względu na to, z jakiego powodu decydujesz się na ekstrakcję, wyrywanie ósemki przeprowadzimy dla Ciebie bez bólu i dyskomfortu w naszej nowoczesnej klinice. Zapraszamy do spotkania ze stomatologiem i chirurgiem, którzy przyjmują na warszawskim Bemowie.

Kim jest chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog to specjalista wykonujący szereg zabiegów związanych z leczeniem całego obszaru jamy ustnej. W zależności od potrzeby chirurg stomatolog może się zajmować ekstrakcjami zębów zatrzymanych, jak również chirurgią odtwórczą utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej. W obrębie specjalizacji chirurga stomatologa znajdują się również:
  • zabiegi z zakresy mikrochirurgii, także te wykonywane w ramach przygotowania do leczenia protetycznego i implantologicznego,
  • zabiegi z zakresu periochirurgii, których zadaniem jest odbudowa utraconych tkanek i likwidacja stanów zapalnych,
  • resekcje wierzchołka korzeni i hemisekcje,
  • zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie jamy ustnej.

Zabieg usuwania ósemki

Trzecie zęby trzonowe wspomagają miażdżenie i przeżuwanie jedzenia. Jednak okazuje się, że pomimo swojej ważnej roli nie są niezbędne. Ta wiedza sprawia, że osoby, które borykają się z problemem bolących, niemieszczących się w szczęce zębów bardzo często decydują się na usuwanie ósemek. Podjęcie decyzji o zabiegu chirurgicznym nie jest łatwe, zwłaszcza że pacjenci obawiają się bólu i dyskomfortu, które mogą towarzyszyć im w trakcie i po ekstrakcji. Rzeczywiście, ze względu na rozmiar i rozmieszczenie zębów wyrywanie ósemek wymaga specjalistycznych narzędzi, wiedzy oraz wyjątkowej precyzji. To wszystko znajdziesz w naszej klinice na warszawskim Bemowie. Tutaj wysoko wyspecjalizowany chirurg stomatolog przeprowadzi zabieg ekstrakcji zęba mądrości, który poprzedzi drobiazgową diagnostyką RTG. To dzięki obrazowaniu RTG przeprowadzane w naszym gabinecie zabiegi ekstrakcji zębów mądrości odbywają się tak sprawnie i są w pełni bezpieczne dla pacjentów. Podejmujemy się ekstrakcji zębów wyrżniętych, jak również częściowo i całkowicie zatrzymanych. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w profesjonalnie wyposażonych gabinetach, dzięki czemu nasz chirurg stomatolog może przeprowadzić zabieg z ograniczeniem ingerencji do minimum. Ograniczony poziom ingerencji w dziąsło skraca okres rekonwalescencji i pozwala znacząco zredukować wszelki dyskomfort towarzyszący leczeniu się rany po ekstrakcji.

Ekstrakcja zębów mądrości

Kiedy leczenie zębów mądrości jest niemożliwe lub nieopłacalne, stomatolog może zasugerować wyrwanie ósemki. Dzięki nowoczesnym metodom znieczulenia zabieg nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Wśród wskazań do jego wykonania wymienia się:
  • krzywy wzrost, który ingeruje w sąsiedniego zęba lub w policzek,
  • uwięzienie zęba w dziąśle lub w kości szczękowej,
  • zaburzenie wzrostu, które powoduje wady zgryzu,
  • zaawansowany ubytek próchniczy, który uniemożliwia dalsze leczenie zęba.
Odpowiednio wczesna reakcja na problemy z zębami mądrości może skutecznie rozwiązać problemy pacjenta, poprawić jego samopoczucie oraz estetykę uśmiechu. Nie należy bagatelizować roli profilaktyki w trosce o zdrowy uśmiech. Do konsultacji ze stomatologiem i chirurgiem w naszej klinice zapraszamy mieszkańców Bemowa oraz pozostałych dzielnic Warszawy.