Bemowodental

Odbudowa zęba Warszawa

Odbudowa zęba Warszawa BemowoUszkodzenia zębów mogą występować z różnych przyczyn. Wykwalifikowany stomatolog zawsze stara się dobierać rozwiązania, które pozwolą uniknąć ekstrakcji zęba. W zależności od zastosowanej metody leczenia, w wielu przypadkach po jego zakończeniu konieczna może okazać się odbudowa zęba. Współczesna technologia i wiedza stomatologiczna umożliwiają wybranie kilku metod odbudowy zęba. W naszej klinice stomatologicznej na warszawskim Bemowie oferujemy profesjonalną odbudowę zęba metodami dobranymi indywidualnie przez specjalistę do konkretnego przypadku.

Na czym polega odbudowa zęba i jakie są wskazania do zabiegu?

Odbudowa zęba polega na odtworzeniu brakujących tkanek przy pomocy profesjonalnych, przeznaczonych do tego celu materiałów. Sposób odbudowy uzależniony jest od wielu czynników, takich jak:

  • ilość uszkodzonych tkanek;
  • grubości pozostałych ścian zęba;
  • warunków zgryzowych;
  • ogólnego stanu jamy ustnej;
  • wieku pacjenta;
  • zdrowia dziąseł.

Ubytki tkanek twardych zęba zdarzają się z różnych powodów, z których najczęstszymi są próchnica oraz urazy mechaniczne w obrębie jamy ustnej. Odbudowa zęba może być konieczna także w przypadku:

  • zaburzeń rozwojowych tkanek twardych (np. hipoplazji szkliwa);
  • urazów zębów (np. złamanie, ukruszenie).

Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Zęby, które są tak zniszczone przez próchnicę, że konieczne jest usunięcie miazgi zęba, kwalifikują się do leczenia kanałowego. Cała procedura wymaga dostępu do kanałów zębowych, co w większości przypadków wiążę się z koniecznością usunięcia części zębiny. To właśnie dlatego po zakończeniu leczenia kanałowego często potrzebna jest odbudowa zęba, aby przywrócić mu naturalny kształt i atrakcyjny wygląd.

Odbudowa zęba – metody i przeciwwskazania

Istnieje kilka metod odbudowy zęba, które dobiera się w zależności od stopnia uszkodzeń i indywidualnych preferencji. Jeżeli nie jest możliwa odbudowa zęba jedną metodą, specjalista stara się dobrać rozwiązanie, które pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się, że ze względu na przeciwwskazania, odbudowa zęba nie będzie możliwa. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest ekstrakcja zęba i znalezienie odpowiedniego rozwiązania protetycznego.

W naszym gabinecie zawsze najpierw staramy się znaleźć dobre rozwiązanie, które obędzie się bez usunięcia zęba. Dla nas najważniejsze jest dobro pacjenta i dokładamy wszelkich starań, aby zachować naturalne zęby stałe. 

Odbudowa zęba Warszawa Bemowo

Usługi związane z odbudową zęba wykonujemy w Bemowo Dental w Warszawie. W naszej klinice każdy pacjent może liczyć na profesjonalne podejście i najwyższą jakość usług. Zdajemy sobie sprawę, że odbudowa uszkodzonych tkanek zębowych jest dla pacjentów ważna, dlatego nasi specjaliści dobierają metodę działania indywidualnie, dostosowując rodzaj odbudowy do oczekiwań i wymagań klienta. Nasi lekarze zajmują się profesjonalną odbudową zęba niezależnie od przyczyny wystąpienia uszkodzeń.