Bemowodental

Sedacja wziewna

sedacja wziewna bemowo Rozumiemy, że na bazie dotychczasowych doświadczeń niektórzy dorośli, a także dzieci mogą mieć niemiłe skojarzenia z dentystą. Tymczasem wizyta u stomatologa wcale nie musi kojarzyć się z bólem czy traumą. W naszej klinice stosujemy sedację wziewną z wykorzystaniem gazu rozweselającego, tj. podtlenku azotu. To sposób na wyciszenie, który do minimum redukuje stres i dyskomfort pacjenta. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny. Do skorzystania z naszych usług stomatologicznych zapraszamy pacjentów z całej Warszawy, szczególnie zaś z Bemowa.

Na czym polega sedacja wziewna?

Sedacja wziewna to nowoczesny i bezpieczny zabieg uspokojenia pacjenta, który ma zostać poddany zabiegom stomatologicznym. Obecnie uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki ze strachem, jaki towarzyszy wielu dorosłym i dzieciom przed oraz w trakcie wizyty w gabinecie specjalisty.  Gaz rozweselający ogranicza świadomość pacjenta w kontrolowany sposób, tak, aby częściowo zmniejszyć odczuwanie bólu i umożliwić wyzbycie się lęku. Pacjentowi zostaje podany podtlenek azotu oraz tlen. Sedacja wziewna odbywa się z pomocą specjalnej maseczki, która nakładana jest na twarz. Uspokojenie wziewne polega na bezpośrednim podawaniu podtlenku azotu i tlenu do nosa (usta pozostają odsłonięte). Dawka dopasowywana jest do reakcji pacjenta i umożliwia przygotowanie go do podania znieczulenia oraz leczenia zębów. To czas, w którym dorosły lub dziecko odprężają się i są wprowadzani w stan głębokiego rozluźnienia. Sedacja wziewna jako jedna z niewielu metod umożliwia swobodne regulowanie ilości podawanego środka. Może być stosowana już u przedszkolaków.

Dlaczego warto zdecydować się na uspokojenie wziewne?

Sedacja wziewna to całkowicie bezpieczna metoda wyciszenia i rozluźnienia pacjenta przed zabiegami stomatologicznymi. Polecamy ją zwłaszcza osobom, które:
  • cierpią z powodu dentofobii (paraliżującego lęku przed leczeniem stomatologicznym),
  • chcą odprężyć się podczas wizyty,
  • chcą odczuwać mniejszy stres i ból podczas pobytu na fotelu dentystycznym.
Do skorzystania z bogatej oferty zabiegów stomatologicznych, nowoczesnych metod znieczulania i uspokajania zapraszamy pacjentów z warszawskiego Bemowa i innych dzielnic miasta.