Bemowodental

Skaling i piaskowanie zębów Warszawa Bemowo – usuwanie kamienia

Skaling i piaskowanie zębów Warszawa Bemowo – usuwanie kamieniaHigiena jamy ustnej jest bardzo ważna do tego, aby zachować zdrowe i mocne zęby. Trzeba dbać nie tylko o regularne mycie i płukanie jamy ustnej, ale też zwracać uwagę na to, czy nasze zęby nie potrzebują dodatkowych zabiegów w postaci usuwania kamienia i czyszczenia dentystycznego. Skaling i piaskowanie to dwa popularne zabiegi, które pomagają pozbyć się zalegającego na zębach i między nimi kamienia oraz przebarwień.

Co to jest i na czym polega skaling?

Skaling nazywany jest także usuwaniem kamienia nazębnego, ponieważ polega na likwidacji z powierzchni zębów złogu kamiennego, który powstaje z płytki nazębnej, składającej się między innymi z bakterii, resztek pokarmowych i śliny. Podczas skalingu dentysta usuwa całą płytkę nazębną i kamień powyżej i poniżej linii dziąseł, aby dokładnie oczyścić zęby.

Podczas skalingu zębów specjalista używa narzędzi dentystycznych, takich jak skalary i piaskarki dentystyczne, aby delikatnie usunąć kamień nazębny i płytkę bakteryjną z powierzchni zębów, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Skaling pomaga również w wygładzeniu powierzchni zębów, co utrudnia bakteriom osadzanie się na nich i tworzenie płytki nazębnej. Zabieg zaleca się przeprowadzać regularnie, co 6-12 miesięcy.

Co to jest i na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie to metoda profesjonalnego usuwanie przebarwień z powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych. Do zabiegu specjalista wykorzystuje profesjonalne narzędzie, jakim jest piaskarka dentystyczna.

Piaskowanie polega na skierowaniu strumienia specjalnego proszku piaskowego pod ciśnieniem na powierzchnię zębów. Ten strumień piasku usuwa zanieczyszczenia, osady oraz przebarwienia, pozostawiając zęby czystsze i bardziej estetyczne.

Piaskowanie zębów ma sporo zalet, m.in. jest skuteczne w trudno dostępnych miejscach, nieinwazyjne a wykonywane prawidłowo nie uszkadza szkliwa.

Skaling i piaskowanie Warszawa – czy są jakieś przeciwwskazania?

Skaling i piaskowanie zaliczane są do standardowych zabiegów profilaktycznych zdrowia jamy ustnej. Przed rozpoczęciem zabiegu higienistka jednak zawsze przeprowadza z pacjentem wywiad i dokonuje oceny stanu jamy ustnej. Jeżeli specjalistka dostrzeże jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania skalingu lub piaskowania, może zdecydować o przełożeniu zabiegu do momentu, gdy stan pacjenta będzie pozwalał na jego przeprowadzenie. Bemowo Dental Clinic to miejsce, w którym można zapisać się na skaling i piaskowanie zębów w Warszawie. Klinika zapewnia pacjentom możliwość wykonania zabiegów profilaktycznych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Skaling i piaskowanie często wykonywane są razem, podczas jednej wizyty, odbywającej się w miłej atmosferze. Każdy zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego profesjonalistę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. Usuwanie kamienia nazębnego i czyszczenie zębów w Warszawie wykonujemy po uprzednim zapisaniu się na wizytę. Z oferty skorzystać mogą mieszkańcy Warszawy i okolic. Nasza klinika znajduje się w dzielnicy Bemowo.