Bemowodental

Protezy miękkie nazywane również elastycznymi to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, których podstawową zaletą jest wysoki komfort użytkowania. Komfort użytkowania protez miękkich idzie w parze z wysoką estetyką oraz dyskrecją oferowanych rozwiązań, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie pacjentów właśnie tymi uzupełnieniami ruchomymi

proteza elastyczna

Proteza acronowa

Proteza acronowa to najpopularniejsza proteza miękka na rynku. Powstaje z ACRONITU, który w 2012 roku został opracowany przez polskich naukowców właśnie z myślą o projektowaniu i wykonywaniu nowoczesnych protez zębowych. Acronit charakteryzuje się wysoką sztywnością, a zarazem sprężystością. Jest materiałem biokompatybilnym i stabilnym fizykochemicznie, dzięki czemu protezy elastyczne z Acronitu nie wchodzą w reakcje z tkankami miękkimi jamy ustnej i nie uczulają. Ogromną zaletą Acronitu jest jednorodna struktura, która zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii w jamie ustnej.

Protezy acronowe spełniają najwyższe europejskie normy jakości CE-ISO, a sam materiał uzyskał rejestrację w Europejskim Urzędzie Rejestracji Produktów Medycznych.

proteza tradycyjna
proteza acrynowa

Zalety protez acronowych

Protezy acronowe są powszechnie uznawane za najnowocześniejsze, a zarazem najbardziej komfortowe dla pacjenta protezy ruchome na świecie. O ich wielkim sukcesie zadecydowały liczne zalety:

 • dzięki zastosowaniu przezroczystych elementów retencyjnych protezy acronowe są wyjątkowo dyskretne,
 • acron to tworzywo, które doskonale komponuje się w ustach pacjenta, dzięki czemu protezy stają się nie od odróżnienia od zębów własnych,
 • dzięki pełnej krystalizacji tworzywa korony zębowe nie żółkną i nie odbarwiają się nawet podczas intensywnego użytkowania,
 • możliwość wykonania protez przeziernych, które są doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Wśród wielu zalet nowoczesnych protez elastycznych należy wskazać również aspekt zdrowotny ich codziennego użytkowania:

 • Protezy z ACRONU nie zawierają monomeru, ani substancji toksycznych.
 • Retencje nie niszczą zębów własnych pacjenta i nie podrażniają dziąseł.
 • Sprężystość protezy zapobiega podważaniu zębów własnych pacjenta.
 • Protezy z ACRONU są całkowicie biokompatybilne, nie uczulają i nie podrażniają.
 • ACRON to jedyny materiał na płyty protez w Polsce, który posiada akceptację Narodowego Funduszu Leków.

Protezy elastyczne z ACRONU to także wygoda i komfort użytkowania, jakie zapewniają:

 • niewielka grubość protezy,
 • niewielka waga protezy,
 • wysoka przezierność protezy,
 • możliwość regulacji sztywności protezy,
 • bezsmakowość i bezzapachowość materiału,
 • szybka adaptacja do nowej protezy, bez zbędnego dyskomfortu i bólu.

Higiena

Nowoczesne protezy elastyczne z acronu są niezwykle proste w utrzymaniu w czystości, a zarazem bardzo higieniczne podczas użytkowania. Jednolita, gęsta struktura ACRONU zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, podczas gdy możliwość uzyskania wysokiego połysku zapobiega odkładaniu i gromadzeniu się na protezie płytki nazębnej. Protezy acronowe charakteryzują się również bardzo niskim stopniem chłonności wilgoci, co znacząco obniża ryzyko nieprzyjemnego zapachu z ust.

Trwałość protezy elastycznej

Trwałość protez acronowych wciąż zaskakuje ich użytkowników Protezy nie odkształcają się podczas spożywania gorących napojów czy posiłków. Są wyjątkowo odporne na pęknięcia, złamania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Za ich wyborem przemawiają również praktycznie nieograniczone możliwości naprawy protezy.

Protezy acronowe pojawiły się na rynku protetycznym w 2012 roku. Od tego czasu ACRON zyskał na popularności w wielu krajach na świecie. W samej Polsce z protez acoronowych korzysta dziś ponad 170 000 zadowolonych pacjentów.