Bemowodental

Korony pełnoceramiczne na tlenku cyrkonu nazywane również koronami pełnoceramicznymi lub koronami cyrkonowymi to bardzo estetyczne struktury protetyczne, których podstawową zaletą jest możliwość uzyskania naturalnego efektu wizualnego pracy protetycznej. Po nałożeniu korona jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta, dzięki czemu może być z sukcesami stosowana podczas rekonstrukcji zębów przednich.

korona pełnoceramiczna

Korony pełnoceramiczne na tlenku cyrkonu łączą w sobie wytrzymałość koron na podbudowie z wysoką estetyką koron ceramicznych. To pozwala na ich stosowanie na każdym odcinku łuku zębowego, bez o baw o przedwczesną degradację struktury protetycznej. Brak podbudowy metalowej sprawia, że światło na koronach pełnoceramicznych zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla zdrowych zębów własnych. Dodatkowym atutem koron pełnoceramicznych jest precyzja ich wykonania.

Czy korona pełnoceramiczna jest bezpieczna?

Nie ma praktycznie żadnych przeciwskazań ograniczających możliwość stosowania koron pełnoceramicznych u pacjentów. Uniwersalność oraz bezpieczeństwo korony pełnoceramiczne zawdzięczają podbudowie z tlenku cyrkonu, który jest materiałem charakteryzującym się wysoką biozgodnością. Tlenek cyrkonu jest na tyle dobrze tolerowany przez żywy organizm, iż znajduje zastosowanie w m.in. w endoprotezach stawów biodrowych.